Instagram’dan Gelir Elde Etme Yöntemleri

Dijital Pazarlama, İnternet , Para kazanmayla alakalı içeriklerin bulunduğu blog sitesi.

Instagram’dan Gelir Elde Etme Yöntemleri

Instagram’da Ürün satarak Para Kazanmak

Örneğin gezi üzerine bir sayfanız var , ve kitleniz tamamen gezmeyi seven kişilerle dolu. Bu kitleyi doğru şekilde kullanarak sayfanızı çöp etmeden kendi reklamınızı yaparsınız ve parayı içeride döndürürsünüz.

Gezi sayfanız var iseyakınlardaki toptancılara gidip kamp çadırı, kamp gereçleri outdoor ürünleri vb ürünler temin ederek kendi sitenizi kurarsınız. Kurduktan sonra tüm ürünleri sitenize yükleyip (bunun videosunu ayrıca çekeceğim) instagram hesabınızda paylaşırsınız.

Ürün postunun olmazsa olmazları

Dikkat Çekici Fotoğraf

Herkes biliyor ki  dikkat çeken fotoğraflar diğerlerine göre daha çok hit alıyor. Bunu sizin seçmeniz gerek.

Etkileyici açıklamalar 

Güzel yazılar ile birlikte insanlara ürünü açık şekilde anlatın.

Hashtag kullanımı

Trend olan hashtaglerde üstlere çıkarsanız satışlarınız olağan üstü şekilde artacaktır , hemde hiçbir masraf olmadan. Tabi üstlere çıkmak kolay değil , zamanla çıkacaksınız. O yüzden güzel hashtagler ile hit çekmeye çalışın. (Alakasız kullanmayın)

Instagram Sayfasından Hizmet vermek

En güzelide , hangi alanda iyiyseniz o alanda instagram hesabı açıp yönetmek. Tuttuktan sonrası basit , örneğin hesabınız kendi ürettiğiniz resimler üzerine. Bu resimleri beğenen insanlar mutlaka size kendi resimlerini veya başka bir resimi çizdirmek isteyecek. Bu yüzden kendi hizmetinizi verebilirsiniz.

Referans linkler paylaşarak para kazanma

Genelde bu tür linkler için teklif geliyor fakat siz teklif beklemeden referans almak isterseniz Amazon gibi siteleri tercih edebilirsiniz. Örnek bir referans link paylaşan influencer:

Instagram Referans Linkinden kazanç elde etme

 

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *